May 25, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Berisha rikthehet në Kuvend pas 4 muajsh: Erdha vetëm për popullin – Sinjali

1 min read

Pas një mungese gati 4 mujore Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend.

Ai tha se po rikthehet vetëm për respekt të popullit dhe takimet me foltoren kanë qenë për të parlamenti i vërtetë.

“Isha në bisedë më mbarë demokratët ndaj kam munguar, në një farë mënyrë ai ishte parlamenti më i madhërishëm në 30 vitet e fundit, tani rikthehem ne respekt të popullit se ata nuk e meritojnë as 4 minuta , për ata që janë brenda them”, tha Berisha.

Ai u shpreh se ka gjetur mekanizmin për të fituar në zgjedhjet lokale të 6 marsit në 6 bashki të vendit: “Kam gjetur mekanizmin për të fituar në zgjedhjet e 6 marsit dhe shoh optimizëm dhe besim të madh në fitore”.

/GazetaSinjali/

Gazeta Sinjali