May 25, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

“COVID e ka goditur rëndë Messin”, trajneri e shpjegon mungesën e gjatë të Messit – Sinjali

1 min read

Lionel Messi ka munguar në disa ndeshje të Paris Saint-Germant për shkak se është infektuar fillimisht me COVID e pastaj për shkak të vështirësive për t’i kaluar pasojat.

Kështu ka njoftuar trajneri i PSG-së, Lionel Scaloni.

Messi nuk do të luajë kundër Kilit dhe Kolumbisë që do të zhvillohen javën e ardhshme.

Fola me të dhe ai më tha se Covidi e ka goditur fort. Është e rëndësishme për të që të bëhet mirë, prandaj edhe vendosa që më e mira ishte që ai të mbetej në klub”, shpjegoi ai.

/Gazeta Sinjali Sporti/

Gazeta Sinjali